Fikir veren girişimcilik bankası

FikirBanka Kullanım Sözleşmesi

Sitemiz veya sitemizin kısım ve servisleri aracılığıyla (Mobil uygulama, sosyal medya vb.) sağladığı tüm hizmet ve servislerden faydalanmadan önce kullanım sözleşmemizi dikkatlice okumanız gerekir. FikirBanka sitemize ilişkin servis ve hizmetleri kullanan ziyaretçi ve üyelerimizin tümü, bu sözleşmede belirtilen şartları ve yasal yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.

 • FikirBanka‘nın blog, forum, portal, mobil uygulama, sosyal kanalları ve diğer alanlarda sunduğu hizmet ve servislerden faydalanan tüm kullanıcılar bu sözleşmede yer verilen kuralları kabul etmiş sayılacaktır.
 • 5651 Sayılı kanunun 8. maddesi ve TCK’nın 125. maddesi gereği, FikirBanka üzerinde yapmış olduğu paylaşımlardan kullanıcının kendisi sorumludur. Ortaya çıkabilecek yasal yükümlülük ve yaptırımlar açısından FikirBanka sorumluluk kabul etmeyeceği gibi, gider oluşması durumunda bu gideri tazmin edebilecektir.
 • Gizlilik Politikası ve Veri Politikası sayfalarında bahsedildiği üzere FikirBanka kullanıcılarından bazı veriler toplanmaktadır. Servislerimizi kullanarak bu politikalarımızın tümünü kabul etmenizin yanı sıra FikirBanka ile paylaşmayı da kabul etmiş sayılırsınız.
 • Sistemimize üye olduğunuzda, sunduğunuz hesap bilgilerinizin güncelliğini ve hesap güvenliğinizi sağlamakla yükümlüsünüzdür. Eğer hesabınız üzerinden yetkisiz işlemler gerçekleştirildiğini düşünüyorsanız, doğrudan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yalnızca, istediğimiz kişisel verilerinizi doğrulamanız ve gerekli olması halinde istenen kimlik belirleyici evrakları bize ulaştırmanız halinde hesabınızı tekrardan size geri verebiliriz.
 • Servislerimizde ırkçılık, nefret söylemi ve benzeri hukuka aykırı kabul edilen veriler, üye hesaplarında ve ziyaretçi mesajı ya da aktivitelerinde barındırılamaz.
 • Sitemiz üzerindeki hesabınız yasaklanmış veya engellenmiş olsa bile yaptığınız paylaşımlara ilişkin doğabilecek yasal sorunların tümünden sorumlu tutulabilirsiniz.
 • FikirBanka‘nın, uygulamaları veya sosyal medya hesapları dahil, platformu fark etmeksizin herkese açık veya özel bölümlerinden kullanıcılara hakarette bulunamaz, üye ve ziyaretçileri tahrik, tehdit ve taciz edecek mesaj ya da içerikler paylaşamazsınız.
 • FikirBanka’da kullanılan içerikler, bilgiler, veriler, tasarımlar, kodlar ve materyallerin bütünü FikirBanka’ya ait olup, telif hakkı politikamız ve yasalarla korunmaktadır. Servislerimizi kullanırken telif hakkı politikamıza uymanız gerekmektedir.
 • Tarafımızca yazılı izin verilmemesi halinde, FikirBanka‘da ki hiç bir içeriği, görsel veya işitsel materyali ve servisi tamamen veya kısmi olarak; Kopyalayamaz, değiştiremez, yeniden oluşturamaz ve yayınlayamazsınız.
 • Sistemimizin üye ve ziyaretçilerinin tümü, tarafımızca belirlenmiş ve tasdiklenmiş olan topluluk kurallarına uymak zorundadır. Bu topluluk kurallarına aykırı hareket edilmesi halinde, yönetim olarak üyeliğinizi sonlandırma ve silme hakkımız bulunmaktadır.
 • FikirBanka içeriklerinde sunmuş olduğu verilerin hiçbiri için kesinlik garantisi sunmaz. İçeriklerimizin doğruluğu için büyük bir özveri göstersek dahi, içeriklerimizde meydana gelebilecek hatalar nedeniyle FikirBanka’yı sorumlu tutamazsınız.
 • Servislerimizi zenginleştirmek ve gelişmiş reklamlar sunmak gibi daha birçok amaçla üçüncü parti yazılım veya içerik kullanabiliriz. Üçüncü parti içerik ve servisler nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlardan kaynağın kendisi sorumludur ve FikirBanka sorumlu tutulamaz.
 • FikirBanka, sunduğu hiçbir servisin devamlılığını ve kesintisizliğini garanti etmez. Sunulan servis ve içerikleri istediği zaman haber vermeden durdurma, yayından kaldırma, engelleme ve sonlandırma hakkına sahiptir.
 • FikirBanka yetkilileri herhangi bir sebep gösterilmeksizin, bir üyenin hesabını durdurma, sonlandırma ve silme yetkisine sahiptir. Aynı şekilde FikirBanka yönetimi onay sunmadığı sürece sistem üzerinde yer alan verilerinizi, hesabınız kapatılmış olsa bile değiştiremez ve silinmesi talebinde bulunamazsınız.
 • FikirBanka, platformları üzerinde paylaşılan herhangi bir içeriği, sahibine haber vermeden düzenleme, güncelleme, engelleme ve kaldırma ya da ticari amaçlarla kullanma hakkına sahiptir. Bu tür durumlarda kullanıcılar yasal olarak FikirBanka‘dan hiçbir talepte bulunamayacaklarını kabul ederler.
 • Sunduğumuz bazı ek servislerimiz, bölümlerimiz, üyelik tiplerimiz ya da içeriklerimiz ücretli hale getirilebilir ve bu hizmetler için ücret talep edebiliriz.
 • FikirBanka‘ya yeni özellikler eklendikçe veya yaşanan sorunlar akabinde FikirBanka kullanıcılarına haber vermeden bu şartları güncelleme hakkına sahiptir.

Buradaki kullanım sözleşmesi ile ilgili görüş, sorun veya eleştiride bulunmak isterseniz ya da öğrenmek istediğiniz ama yer vermediğimiz bir detay mevcutsa, bize destek@fikirbanka.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz.