Fikir veren girişimcilik bankası

FikirBanka Telif Hakkı

Fikirlerin bankası olarak her fikrin ve fikir sahibinin, fikri mülkiyet haklarının olduğunu düşünüyoruz. Tüm fikir sahiplerinin haklarına saygı duyuyoruz ve FikirBanka’nın servislerinden faydalanan kullanıcıların da aynı hassasiyeti göstermesini, fikir ve telif haklarımıza saygı göstermesini bekliyoruz. Eğer FikirBanka üzerinde kullanılan herhangi bir materyalin fikri mülkiyet hakkı sahibiyseniz ve içeriğinizi belirlenen lisans şartlarının dışında kullanarak ihlal etmiş olduğumuzu düşünüyorsanız, iletişim sayfamız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

FikirBanka içeriklerimiz ve servislerimizle ilgili olarak, avukatlarımız ve ekibimizle birlikte bizler de fikirlerimizin mülkiyet haklarına sahip çıkmak istiyoruz. Bu çerçevede;

  • FikirBanka’nın .com.net veya .org alan adları üzerinden yayınlanan tüm servisler, metinler, görseller, logolar, sunular, sesler ve video paylaşımlar telif hakkı yasalarıyla korunmaktadır.
  • Telif hakları yasası haricinde de içeriklerimizin orijinalliğine değer veriyor ve DMCA ve de Zaman Damgası uygulamalarıyla içeriklerimizin alıntılanmasının önüne geçiyoruz.
  • Sitemizde yer alan görsel ve işitsel verilerin, tasarımın ve isimlerin lisans haklarının bütünü de Dorebar Teknoloji Hizmetleri’ne aittir.
  • İçeriklerimizin hiçbiri kaynak gösterilerek veya gösterilmemesi suretiyle, bir bütün veya kısımlar halinde alıntı olarak gösterilemez, kopyalanamaz, kullanılamaz.
  • Sitemizin tüm alan adlarında yayınlanan içeriklerin tek başına yayın hakkı FikirBanka’nın yasal sahibi olan Tolga Levent‘e aittir.
  • Sitemizde yer alan bazı içeriklerde kullanılan materyaller, fikri mülkiyet hakları bulunan 3. şahıslara aittir. Bu materyallerin hak sahipleri tarafından özel olarak izin verilmedikçe bir bölümü veya tamamı kullanılamaz ve alıntı yapılamaz.
  • FikirBanka, kullanıcılar tarafından platforma kazandırılan tüm içerikleri, istediği amaçla ve dilediği yöntemle kullanma, yayınlama, değiştirme, uyarlama, çoğaltma, dağıtma, engelleme veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.
  • Kullanıcıların FikirBanka’ya gönderdiği veya kazandırdığı içerik ya da iletilerin telif hakkı ihlallerinden dolayı ortaya çıkabilecek işlem ve eylemlerde sorumluluğun tümü (Fikir Banka ve 3. şahıs fikir sahibinin zarar ziyan tazmini dahil olarak) kullanıcıya aittir.

FikirBanka platformunun kullanım sözleşmesi gereği tüm üye ve ziyaretçilerimiz, buradaki telif hakkı yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olduklarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Buradaki telif hakkı prosedürlerimiz ile ilgili görüş, sorun veya eleştiride bulunmak isterseniz ya da öğrenmek istediğiniz ama yer vermediğimiz bir detay mevcutsa, bize destek@fikirbanka.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz.