Fikir veren girişimcilik bankası

FikirBanka Topluluk Kuralları

Platformumuza katılmak ve FikirBanka‘nın bir parçası olmak isteyen kullanıcılarımızın nezaket okulundan mezun olmalarını beklemiyoruz. Sizden istediğimiz; FikirBanka’yı kullanırken diğer kullanıcıların kişilik haklarına saygı duymanız ve özgür platformumuzun yapısını korumamıza yardımcı olmanızdır.

Her şeyin sorunsuz ilerlemesi ve tüm kullanıcılarımızın haklarının korunabilmesi için harika topluluk kurallarımız vardır. Bu kurallarımız üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin haklarını koruma konusunda bize yardımcı olur. Böylece herkesin kendi özgürlüklerini kullanabildiği saygı dolu, eğlenceli ve fikirlerin havada uçuştuğu bir ortam oluşturabiliriz.

Topluluk kurallarımızı ciddiye alır ve kullanıcılarımız tarafından bize sunulan kural ihlallerini detaylı şekilde inceleriz. Sistemimizde topluluk kuralı ihlalini belirtmenize yardımcı olacak birçok buton yer alıyor. Yine de topluluk kuralı ihlali durumunda nereye başvuracağınızı bulamadıysanız, destek@fikirbanka.com e-posta adresine veya iletişim sayfası üzerinden ekibimize ihlalleri bildirip, ışık hızında işleme almamızı sağlayabilirsiniz.

Topluluk Kurallarımız

  • Saygılı olun: Her platform ve topluluğun kendine ait kuralları olabilir. Saygı ise evrensel bir kuraldır ve hangi ortama girerseniz mutlaka karşınıza çıkar. Kullanıcılarımızın hepsinin birbirine saygı çerçevesinde davranması ve iletişim kurmasını bekleriz. Etnik kökenler, tehdit, hakaret ve argo kullanımı konusunda devreye girmemiz gerekecektir.
  • Nazik olun: Yukarıda nezaket okulu ile ilgili olarak söylediklerimizi umuyoruz ki hatırlıyorsunuz. Kullanıcıların birbirine karşı nazik ve yardımsever olmasını bekleriz. Birbirine nazik olan kullanıcılar aynı zamanda saygılı olacakları için, kalitesi yüksek bir platforma sahip olmuş oluruz.
  • İçeriklerinizi tartın: Bu bir blog yorumu veya forumda yazmış olduğunuz ileti olabilir. İçeriklerinizi bir toplulukla paylaşırken bazı farkındalıkları taşımalısınız. İçeriğinizin yasal ve ortama uygun olduğundan, FikirBanka kullanıcılarının paylaştığınız içeriği görüntülerken rahatsız olmayacağından emin olmalısınız.
  • Telif hakkı diye bir şey var: İnternet kullanıcısı olduğunuza göre telif hakkıyla ilgili olarak söylenenleri duymamış olmanız imkansız. Başka platformlardaki bazı içerikler telif hakkı yasalarıyla korunur. Dolayısıyla bu içeriklerin yasal haklarını hiçe sayarak bizim platformumuzda paylaşamazsınız.
  • Biz de spam sevmiyoruz: Her platforma spam yapmak için gelen kullanıcılar mutlaka olacaktır. Bu kullanıcı profilinin yanı sıra, platform içerisinde yer alan ancak sürekli spam temelli çalışmalar gerçekleştiren profilleri de sevmiyoruz. Bu tür spam yapan hesapları kapatıp, içeriklerini de fikir bankamızdan kaldırıyoruz. Sizin de spam’i en az bizim kadar sevmediğinizi biliyor ve spam konusunda ihtiyatlı davranmanızı bekliyoruz.

Tüm İstediklerimiz Bu Kadar Ama…

Sizden bir üye veya ziyaretçi olarak tüm istediğimiz bu kadar ama topluluk kurallarımızı dilediğimiz zaman güncelleme hakkımızı saklı tutarız. Fikir bankamızda yapılan değişiklikler ve meydana gelen gelişmeler sonucunda topluluk kurallarımızı değiştirmemiz gerekebilir. Buradaki topluluk kurallarımız ile ilgili görüş, sorun veya eleştiride bulunmak isterseniz ya da öğrenmek istediğiniz ama yer vermediğimiz bir detay mevcutsa, bizimle iletişime geçmek için iletisim@fikirbanka.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz.